Barkod.mk - Кодот на вистината

Музика

Рада ќе го загрева, а со Аца ќе кулминира Пивофест 2016

Големата журка со големиот  број на посетители мина во уште поголемо расположение. Разладени  од дождот но и од пивото забавата траеше до два по полноќ.Атмосверата придонесе Хари Мата Хари, Бангла Декс и Каролина Гочева да пеат повеќе од планираното.

ПИВОФЕСТ 2016 втора вечер: Aнтонија се натпеа и со Хари Мата Хари

Антонија Гиговска, која стигна до финалето на „Пинкови ѕвездички“, беше изненадување на вечерта на синоќешниот „Пивофест“.

ПИВОФЕСТ 2016 прва вечер: Жешките романски танчерки го запалија Прилеп

Финишот на првата фестивалска вечер на “Пиво Фест 2016” го приредија гостите од Романија “Fly Project”, а нивната придружба, двете аткрактивни танчарки, го запалија Прилеп.

Во Прилеп сите гледаа во овие сандали (ФОТО)

Сите погледи денеска прво беа свртени кон пејачот на романската група „Флај проџект“, кои вечерва настапуваат на 14. по ред „Пивофест“.

Тудор: "Не сме дојдени тука да направиме концерт, тука сме да направиме голема забава"

Денес беше официјалното отварање на "Пиво Фест 2016". За разлика од минатата година, на овогодишниот официјален прес покрај водителите, атрактивната Марјана Станојковска  и Жаре Димитриоски присутни беа и ѕвездите на вечерта Fly Project.

СЕ БАРА МЕСТО ПОВЕЌЕ: Над 400.000 луѓе ќе го посетат „Пивофест 2016“

Прилеп е подготвен за почетокот на 14-тото издание на најголемата и најмасовна манифестација во земјава – Фестивалот на пивото и скарата „Пивофест“.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 40 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузика

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3