All for Joomla All for Webmasters
Музика

ПРЕМИЕРНО: Ален Хасановиќ со нов музички запис “Prodala si ljubav”

Ален Хасановиќ веќе го промовираше неговиот втор сингл под името “Prodala si ljubav”. Интересно е тоа што комплетен автор на текстот е самиот Ален, а зад високобуџетниот спот стои Зати продукција од Охрид.

Веруваме дека наскоро “Prodala si ljubav” ќе стане огромен хит. Како придружен вокали на Ален му помага Наташа Седлоска, а како модели во самиот спот се јавуваат Адријана Аликсиеска и Чаки Хасановиќ.

Во продолжение може да го погледнете спотот

ВРВОТ