Музика

ПРЕМИЕРНО: Ален Хасановиќ со нов музички запис “Prodala si ljubav”

Ален Хасановиќ веќе го промовираше неговиот втор сингл под името “Prodala si ljubav”. Интересно е тоа што комплетен автор на текстот е самиот Ален, а зад високобуџетниот спот стои Зати продукција од Охрид.

Веруваме дека наскоро “Prodala si ljubav” ќе стане огромен хит. Како придружен вокали на Ален му помага Наташа Седлоска, а како модели во самиот спот се јавуваат Адријана Аликсиеска и Чаки Хасановиќ.

Во продолжение може да го погледнете спотот

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ