Ракомет

Македонија-Полска 2-0, одиме по нова победа денес

Репрезентацијата на Македонија во рамките на второто коло од европското првенство во ракомет денеска од 20:30 игра против домаќинот Полска.

Македонија има позитивен биланс во дуелите со Полска, на светското првенство во хрватска во 2009 Македонија ја совлада Полска со 30:29, а на европското првенство во Србија во 2012, Македонија повторно славеше над Полска со 27:25. На денешната средба Македонската ракометна репрезентација се надеваме деќа ќе ја продолжи успешната низа на победи против силната Полска

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ