All for Joomla All for Webmasters
Музика

Мартинијан и Ален го “треснаа” од земја жирито на Гранд

Фантастичниот Ален заедно со Мартинијан директно во наредниот круг на Звездите на Гранд.Вечерва покажавме зошто сме навистина музикална нација. Покрај Мартинијан, уште едно наше „дете “ влезе во следната рунда на Ѕвездите на Гранд. Фантастичен како и досега Ален Хасановиќ воодушеви особено со изведбата на Тоше – „По тебе“.

Да напоменеме дека жирито даде пофали зборови за двата кандидата, но исто така да напоменеме дека Ален е првиот Македонец кој успеа да ги сруши сите рекорди на гледаност во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а во саботата ја имаше честа да застане на  иста сцена со Шабан Шаулиќ, Ана Бекута и Саша Матиќ во Арена Борис Трајковски во Скопје, позираше како модел за потребите на новата рекламна кампања на „Signori“.

ВРВОТ