Музика

High Start рок бенд од Прилеп

High Start рок бенд од Прилеп…Брои 5 членови од кои сите се професионални музичари. Петар Киселоски – Вокал Дејан Трајкоски – Клавијатура Филип Јездиќ – Тапани Христијан Ристески – Гитара Александар Шилоски – Бас Гитара.

Со овај мал проект кој го објавивме на самиот старт на новата година како еден вид изненадување и подарок за нашите фанови, а воедно и најава за нашата прва песна која веќе се снима и очекуваме да излезе до пролет. Огромна благодарност и до целиот тим кој работеше на овие преработки: Христијан Конески видео реализација, Александар Шилоски аудио реализација т.с самиот басист во овој бенд И најголема благодарност до маестралниот Илија Јанчилески саксофон и кларинет.

 

To Top