Музика

High Start рок бенд од Прилеп

High Start рок бенд од Прилеп…Брои 5 членови од кои сите се професионални музичари. Петар Киселоски – Вокал Дејан Трајкоски – Клавијатура Филип Јездиќ – Тапани Христијан Ристески – Гитара Александар Шилоски – Бас Гитара.

Со овај мал проект кој го објавивме на самиот старт на новата година како еден вид изненадување и подарок за нашите фанови, а воедно и најава за нашата прва песна која веќе се снима и очекуваме да излезе до пролет. Огромна благодарност и до целиот тим кој работеше на овие преработки: Христијан Конески видео реализација, Александар Шилоски аудио реализација т.с самиот басист во овој бенд И најголема благодарност до маестралниот Илија Јанчилески саксофон и кларинет.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ