Забава

Само 0,1% од луѓето имаат решение на ова. Дали сте и Вие меѓу нив ?!

На оваа навидум лесна задача одговор нашле само 0,1% од целиот свет. Мислите дека е лесна и може лесно да дојдете до решението ?! Па пишете ни го начинот на кој дојдовте до решението во коментар.

Задачата единствено дозволено е да ја решавате со користење на 1,3,5,7,9,11,13,15 и истите може да ги повторувате.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ