Забава

Само 3% од луѓето имаат решение на ова. Дали сте и Вие меѓу нив ?!

Како би го добиле конечниот резултат на оваа задача само со собирање без да се воведат методите за одземање множење делење загради и друго.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ