Технологија

Новина од Фејсбук којa сигурно нема да ви се допадне!

Facebook најави дека ќе работи на подобрување на својот пребарувач, односно ќе воведе нова опција за полесно барање на тоа што вас ве интересира.Па така корисниците ќе имаат можност да ги видат сите постови кои некогаш се напишани и објавени на одредена тема.

Секако доколку оваа новина не ви се допаѓа, може да ги заштитите своите податоци така што објавата ќе изберете да ја гледаат само вашите пријатели. Има ли потреба од вакво нешто или не, само Фејсбук знае!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ