Балкан / Регион

СИНОЌА ФРЛЕНИ 2 МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ, ГОРЕЛЕ ПИЉАРА И ЦВЕЌАРНИЦА?! ТРОЈЦА БРАЌА УАПСЕНИ ЗА ЛИКВИДАЦИЈАТА

Полицијата во Белград уапси тројца мажи – тројца браќа кои се осомничени за директно учество во вчерашното убиство на младиот Филип Л. (18) и ранување на неговиот 21-годишен пријател.

Сепак, во Бањица синоќа, околу 1 часот, по полноќ, следеа нови инциденти, за кои се верува дека се поврзани со вчерашното пукање и убиство.

Имено, недалеку од местото на убиството, синоќа беа фрлени два молотови коктели – едниот кај продавницата за овошје и зеленчук, а другиот во цвеќарницата, за која се тврди дека е сопственост на сестрата на мажите осомничени за убиство и ранување.

Во двата продавници избувнаа пожари, кои пожарникарите брзо ги локализираа и изгаснаа.

Се верува дека инцидентите од вечерва се еден вид одговор на вчерашното пукање во Бањица.

ИЗВОР: (Курир.рс / ТВ Пинк)

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ