Балкан / Регион

ОВАА Е НАСТАВНИЧКАТА КОЈА ГО ИЗБОДЕ СОПРУГОТ ПРЕД ОЧИТЕ НА СВОЈАТА ЌЕРКА

Бранислав. М. (39) бил пронајден во локва крв на улица во населбата Багљаш во Зрењанин, на улицата „Хероја Пинкија“ и се сомнева дека сопругата Станислава М. (41) го прободела со нож.

Како што неофицијално дознава Курир, конфликтот се случил во нивната куќа, каде била и нивната петгодишна ќерка. Се сомнева дека Станислава го нападнала Бранислав со нож и го прободела неколку пати. Конфликтот се случил утрово околу 7:45 часот.

Бранислав се обидел да избега и да побара помош, но се срушил на улицата, каде што соседите го нашле во локва крв.

Брзата помош и полицијата биле веднаш известени, но Бранислав не бил спасен.

Жената била веднаш уапсена, а, како што неофицијално дознаваме, бил информиран и Центарот за социјална работа, кој ја презел девојчето.

Според наредбата на Вишото јавно обвинителство во Зрењанин, осомничената ќе биде задржана во траење до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде изведена пред обвинителот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ