Други спортови

ШОК! Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен

Неверојатно, Новак со топка го погоди линискиот судија и судиите решија да го исфрлат од турнирот!

  1. СЕТ

Неверојатна сцена, натпреварот во моментов е прекинат бидејќи Новак со топка го погоди линискиот судија.

Судиите на натпреварот одлучуваат дали и како ќе го казнат Новак. Една од опциите е ДИСКВЕЛИФИКАЦИЈА НА ЃОКОВИЌ!

5: 6 – Карењо Буста сепак прави пауза во најлошиот момент за Ѓоковиќ.

За среќа, Новак продолжи без медицински тајм-аут, направена е само кратка масажа. Проблемот е сепак дека во моментот е 0:30 часот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ