Фудбал

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ КОЛКУ ВРЕДИ МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Македонската фудбалска репрезентација во првото коло од Лигата на нации ја совлада репрезентацијата на Ерменија со 2-1 и со таа победа е на врвот по одиграното прво коло.

Во вторник во второто коло од Лигата на нации во групата “Ц” и гостуваме на репрезентацијата на Грузија која што пред време ја отпиша нашата селекција и се прогласи себеси како победник.

Многумина можеби не веруваат, но нашата фудбалска репрезентација вреди 41 000 000 евра.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ