Фудбал

Барселона ја подготвува последната понуда за ангажман на Лаутаро Мартинез од Интер

Драмата на „Камп Ноу“ продолжува со голема брзина, а Аргентинецот сè уште го гледаат пред сезоната 2020-21.

Новиот шеф Роналд Куман неодамна му порача на Уругваецот, и покрај тоа што беше близок пријател со посакуваниот Лионел Меси, дека тој повеќе нема да биде клучен играч за Каталонците и дека треба да се обиде да најде нов клуб.

И иако напаѓачот на Лион, Мемфис Депај беше изнесен како потенцијален наследник поради неговите врски со Куман, Гол може да потврди дека Лаутаро останува на врвот на листата на желби на Барса, со тоа што Аргентинецот се смета за целосен центарфор во прецизниот калап што клубот го бара.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ