Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Меси нема скршеница, но го пропушта „Ел Класико“ и двата дуели со Интер!

Лео Меси

Два часа по повредата на раката на Лео Меси на натпреварот меѓу Барселона и Севиља, пристигна официјалната информација која со соопштение ја сподели првакот на Шпанија. Аргентинецот нема скршеница, но има „хиперекстензија“ – истегнување на лигаментот на десниот лакт, кое предизвика голема болка и мораше да биде заменет во 18. минута од натпреварот.

Повредата ќе го оддалечи од фудбалските терени три недели, па нема да настапи на „Ел Класико“ и на двата натпревари со Интер во Лигата на шампионите. Стручњаците од ваков вид на повреди сметаат дека три недели се минимална пауза и многу веројатно капитенот на Барса нема да настапи скоро еден месец.

В недела на „Камп Ноу“ по повеќе од една деценија ќе гледаме „Ел Класико“ и без Меси и без Роналдо.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ