Македонија

ТРАГЕДИЈА: 21 годишна прилепчанка утрово загина во сообраќајна несреќа на патот за с. Селце

трагедија во прилеп

На 06.09.2020 во 06.00 часот во Полициска станица Прилеп, било пријавено дека на пат за с. Селце, прилепско, има превртено патничко моторно возило „пежо 307“ со охридски регистарски ознаки, претходно управувано од Е.С. (21) од Прилеп, која починала на местото на настанот, а со тешки телесни повреди се здобила С.А. (21) од Прилеп, која со возило на итна медицинска помош била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Прилеп.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ