Балкан / Регион

СМАЧКАНИ АВТОМОБИЛИ, КРВ НАСЕКАДЕ ПО ПАТОТ: ЗАСТРАШУВАЧКА ГЛЕТКА ОД МЕСТОТО НА ТЕШКАТА СООБРАЌАЊА НЕСРЕЌА

Застрашувачката глетка остана по силниот верижен судир, што се случи на патот Вреоци-Аранѓеловац околу 16 часот! Во оваа сообраќајна несреќа учествуваа дури осум возила – седум патнички возила и едно товарно возило.

Делот од патот на кој се случи сообраќајната несреќа е прекинат, сообраќајот се одвива во алтернативни насоки.

Едно лице е пренесено од местото на несреќата во Ургентниот центар за реанимација, додека уште четири лица се згрижени во истата здравствена установа.

ВИДЕО ТУКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ