Балкан / Регион

СТРАВИЧНА ГЛЕТКА: МОТОРОТ ПРЕПОЛОВЕН НА ДВА ДЕЛА, ОВА Е МОМЧЕТО ШТО ПОЧИНА

Иван С. (25) од Сефкерин, почина денес во близина на мостот на Пупин, додека се движел од правецот на Земун кон Борча. Несреќата се случила денес околу 15 часот.

Според изјавите на сведоците на трагедијата, еден млад човек кој возел мотор „Кавасаки“ кон Борча и најверојатно изгубил контрола поради неприлагодена брзина, слетал од патот и удрил во семафор. Иван починал на самото место од силината на ударот.

КурирТВ принтскрин

Сцената на местото на несреќата била ужасна, моторот управуван од младиот човек од силината на ударот бил преполовен на два дела, телото лежело покрај столбот што го погодило, а на патот можело да се забележат траги од крв.

Брзата помош и полицијата пристигнаа многу брзо, но несреќниот млад човек не беше спасен. Според приказната за неговите пријатели, младиот човек секогаш возел со дозволена брзина, ги почитувал сите прописи и носел кацига.

ВИДЕО ТУКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ