Балкан / Регион

ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА СМРТТА: Погледнете како изгледаше БМВ на Страхиња ПО СТРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА (ФОТО)

Страхиња Стојановиќ беше убиен денес околу 12 часот на улицата бригада Омладинских во Нов Белград при експлозија на возило во движење. Неговиот џип полета во воздухот, а потоа им подлегна на повредите во Ургентниот центар.

Страхиња Стојановиќ во моментот бил со Колумбијка (45) години, која исто така беше тешко повредена.

Страхиња С. е поврзана со убиството на познатиот адвокат Драгослав Мишо Огњановиќ, а од порано е познат по бројни кривични дела. И претходно беше направен обид за атентат.

Неговиот џип беше скоро целосно уништен во експлозијата, а ова се фотографии од местото на настанот, веднаш по експлозијата.

FOTO: Kurir.rs
FOTO: Kurir.rs

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ