Балкан / Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: ТЕЛОТО НА СТРАХИЊА ПО АТЕНТАТОТ…

Веднаш по експлозијата, една жена се обиде да го спаси тешко повредениот Страхиња Стојановиќ. На фотографијата се гледа повредениот Страхиња Стојановиќ, веднаш по експлозијата на неговото возило, кое беше разнесено во движењето на улицата бригада Омладинских во Нов Белград.

Страхиња се здобил со тешки повреди, но во болницата починал. Од силината на детонацијата на Страхиња му биле откинати двете нозе до колената.

Тој бил пренесен во ургентниот центар, каде лекарите се бореле за неговиот живот, но поради тешките повреди на внатрешните органи, тој им подлегнал на повредите.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ