Балкан / Регион

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ПОЛИЦИЈАТА ГИ УАПСИ ОСУМНИЧЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО ВО БАЊИЦА

Петар Р. (34), Урош Р. (24) и Радован Р. (37) се уапсени со брза акција на припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград под сомнение дека учествувале во пукањето во Бањица во кое е убиен еден, а ранети се две млади момчиња.

Осомничените се товарат за тешки убиства, тешки обиди за убиства и недозволено производство, држење, носење и трговија со оружје и распрскувачки материи.

Под сомнение се дека тие денес, попладнето во Вождовац, по вербален и физички судир, со огнено оружје го убиле осумнаесетгодишниот Филип Л., а му нанеле тешки телесни повреди на дваесет и едногодишниот Алекса Đ.

Тие побегнале од местото на злосторството со „шкода“, но набрзо биле откриени и уапсени од полицијата. Осомничените беа притворени до 48 часа, а заедно со кривична пријава ќе бидат изведени во Вишото јавно обвинителство во Белград.

ВИДЕО ТУКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top