Балкан / Регион

УЖАС: Телото на убиениот (18) остана да лежи во локви крв на улица

Телото на младиот Филип Л. (18), кој беше убиен во пукање во Бањица околу 17 часот, сè уште лежи на улица бидејќи полицијата се уште спроведува истрага.

Да потсетиме, пукањето се случи денес околу 17 часот во Бањица, а во таа прилика пукано е во уште еден млад човек, Алекса Ђ. 21 година. Тој е ранет во ногата, а има повреди и на главата.

Филип бил застрелан во главата и останал мртов на самото место, додека ранетиот Алекса Ђ. на полицијата и е познат од минатото за неовластено производство и дистрибуција на наркотици, спречување службено лице во вршење службени должности, насилно однесување и кражба.

Според неофицијални информации, тој бил на возачкото седиште во автомобилот, додека убиениот млад човек седел зад него.

ИЗВОР: КУРИР.РС

Фотографија од Немања Николиќ

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ