Забава

“Мрсен” хумор на македонски начин

Учителката му рекла на мали џокица како и на целиот клас да напишат реченици во кој што ќе го употребат зборот АНАНАС. И си оди мали џокица и се мисли што да напиши.


Наредниот ден оди на школо, и го прашуваат некое девојче чита некое девојче – Ние за ручек имавне АНАНАС, некое друго девојче чита нешто друго. На ред дошол мали џокица и го прашува наставничката дали напишал, тој и одгоовара дека напишал: – Тате си дојде синоќа од кафаната дрво направен А НА НАС ни е*а мајката

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ