Забава

“Клокањето” на брзината на графичката не беше најдобра идеја (ВИДЕО)

Често пати многу луѓе кои што имаат за многу малце послаби конфигурации од она што одрeден софтвер или игра бара, се обидуваат да ги “клокаат” процесорот, рамот и графичката на нивните херци. Но, во овој случај дечкото не помина најдобро. Додека неговиот пријател слатко се изнасмеа на обидот да го изгаснее пламенот од графичката.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ