Забава

Комична ситуација на дуелот помеѓу Германија и Аргентина на СП во Бразил 2014

Како што сите знаеме во финалето на СП во Бразил подобра беше селекцијата на Германија во второто прололжение кога резервистот Гетце во 113-та минута постигна погодок за победа на Германија. Но, во првото продолжение во еден дуел помеѓу Хавиер Маскерано и Бастиан Швајнштајгер се случи една комична ситуација.

Поради тоа Бастиан Швајнштајгер беше мета на потсмев на социјалните мрежи. Ова мора да го погледнете.

To Top