Забава

Комична ситуација на дуелот помеѓу Германија и Аргентина на СП во Бразил 2014

Како што сите знаеме во финалето на СП во Бразил подобра беше селекцијата на Германија во второто прололжение кога резервистот Гетце во 113-та минута постигна погодок за победа на Германија. Но, во првото продолжение во еден дуел помеѓу Хавиер Маскерано и Бастиан Швајнштајгер се случи една комична ситуација.

Поради тоа Бастиан Швајнштајгер беше мета на потсмев на социјалните мрежи. Ова мора да го погледнете.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ