All for Joomla All for Webmasters
Свет

Нови пукотници во Франција: Убиен еден цариник и ранети двајца полицајци

Еден царински службеник е убиен, а двајца полицајци се ранети во пукотница која претпладне се случи во Сен Жан ду Вар, во близина на градот Тулуз.

На цариникот и полицајците било пукано за време на акција за апсење на шверцери на оружје, а напаѓачот е уапсен. Засега не е потврдена поврзаноста на овој инцидент со терористички акции. Но, после терористичките напади во Париз, шверцерите на оружје се под посебен надзор на француската полиција, бидјеќи меѓу останатите, со оружје ги снабдуваат и терористите.

ВРВОТ