Ракомет

Франција го збриша подот со Србија на Мундијалот

Франција го преброди лошиот ден против Бразил на премиерата за нив на Светското првенство, заигра како што знае и со 32:21 ја декласира Србија во последниот меч вечерва.

Србите држеа чекор во првото полувреме, имаа негатива од 3 гола, 12:15, но не издржаа докрај. За нив проблем беше и повредата на Зеленовиќ, за кого шампионатот е завршен, а згора на тоа и загубија убедливо од актуелниот светски првак.

Продолжението од мечот беше комплетно во знакот на Французите, го добија второто полувреме со 17:9 и освоија нови бодови во А групата.

Ремили и Фабрегас беа најефикасни кај победникот со по пет голови, а прв стрелец на мечот со шест погодоци беше српскиот репрезентативец Радивојевиќ. Србија има еден бод од ремито, 30:30 против Русија во првото коло.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ