Свет

ЕДЕН ОД ВОДАЧИТЕ НА ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ ОСТАНУВА БЕЗ ОКО: Вознемирувачки снимки од конфликтот во Париз (ФОТО) (ВИДЕО)

Еден од лидерите на Жолтите елеци во Франција, Родриго Родригез, претрпе сериозна повреда на окото во вчерашните протести во Париз. Најверојатно е погоден од шрапнел од граната, а во нередот тој е снимен како со раката ја држи главата додека од окото му излегувало крв.

Инцидентот се случи на плоштадот пред Бастилја, каде што жолтите елеци се судрија со полицијата.

Родригез снимал во живо кога граната експлодирала токму пред него. По ударот, веројатно од шрапнел, тој паднал, а неговите колеги веднаш притрчале да му помогнат.

Тој претрпи сериозна повреда на окото. На сликата тој самиот објави неколку часа подоцна, неговото десно око е близу до затворање и е многу потечено.

Je vais perdre mon oeuil la famille Ma famille

Posted by Jerome Rodrigues on Saturday, January 26, 2019

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top