Свет

НОВ НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со автомобил намерно покосил студенти – има и повредени

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

Според француските медиуми, инцидентот бил намерен, а возачот не бил на ниту една листа за следење. Тој бил уапсен неколку минути по настанот.

Полицијата извести дека возачот бил познат на властите, поради прекршоци поврзани со дрога, а според непотврдени извори тој имал психолошки проблеми.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ