All for Joomla All for Webmasters
Свет

Напад во Париз: Едно лице почина,напаѓачот убиен

Еден човек почина, а најмалку четворица се повредени при напад со нож во центарот на Париз.

Според информациите, напаѓачот, кој не е идентификуван, е застрелан и убиен од полицијата.

Истрагата е во тек.

ВРВОТ