Свет

Напад во Париз: Едно лице почина,напаѓачот убиен

Еден човек почина, а најмалку четворица се повредени при напад со нож во центарот на Париз.

Според информациите, напаѓачот, кој не е идентификуван, е застрелан и убиен од полицијата.

Истрагата е во тек.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ