Македонија

ТРАГЕДИЈА: Загинало 19-годишно момче, неколкумина повредени, изгорел автомобил „Мерцедес“

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола – Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите учестувавле во несреќата.

Во сообраќајката загинал 19-годишниот Т.Ѓ. од Битола, потврдил за локалниот портал Шеталиште портпаролот на СВР Битола, Лефтерија Миленковска. Во сообраќајката изгорел мерцедесот, а имало и уште неколкумина повредени лица.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ