Македонија

Тешка сообраќајка на патот Битола-Прилеп: Автомобил целосно изгоре, полицијата врши увид

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен и јавен обвинител.

Увидна екипа на СВР Битола врши увид на самото место. Засега не е познато дали има жртви во сообраќајката или не. Очевидци за Шеталиште велат дека во момнтот на несреќата имало и возила на Службата за итна помош и противпожарно возило затоа што од едно од возилата излегувало пламен. Една од можните причини е и густата магла.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ