Свет

ЦЕЛА РУСИЈА ВО ПАНИКА: Исламските терористи се закануваат со досега невиден масакр

Исламската држава

Исламската држава упати сериозни закани кон претседателот на Русија Владимир Путин пред само месец дена, а сега испратија закани директно до Москва.

Терористите тогаш му порачаа на Путин „дека ќе ја плати цената за убиствата на муслиманите“ и најавија крвопролевање на Светското првенство во Русија.

Сега стигна и уште пострашно видео.

На тоа виде може да се види како терористите ги покажуваат запалени руските стадиони како закана за Владимир Путин и Русија за неговите воени интервенции во Сирија, заканувајќи се со сите расположиви средства, па дури и со дронови.

Домаќините на Мундијалот веќе истакнаа дека мерките за безбедност се максимални и дека ќе направат се учесниците и посетителите на СП да уживаат во убавините на Русија и големото натпреварување.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ