Aвто / Мото

Интернационален Мото Собир во Чуприја, Република Србија

мото собир

Овој викенд од 14 до 17 јуни традиционално по 7 пат во Чуприја, Република Србија се одржува Интернационален Мото Собир, каде и оваа година учесници ќе бидат моторџии и од нашиот град.

Потоа, во недела 17 јуни се очекува 20 тина мотори да пристигнат и во Прилеп, предводени од нашите сограѓани моторџии Пеце, Менде и Кире.

Во нивно присуство ќе продефилираат низ нашиот град моторџиите од клубот MK ISTOK Бања Лука и МК IRON BRIDGE Чуприја. Вечерта е резервирана за заедничка дружба до раните утрински часови. Во понеделник групата продолжува на прошетка со своите мотори низ нашата земја.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ