Балкан / Регион

Уапсен новинар во Грција поради шокантна насловна: Ципрас и Коѕијас со куршум в чело

Денеска уапсен е новинар во Грција поради шокантна насловна на грчки весник. Властите кај јужниот сосед наложиле да биде уапсен издавачот и новинарот Стефанос Хиос.

На контроверзната насловна страна се грчкиот премиер Алексис Ципрас и шефот на дипломатијата, Никос Коѕијас со куршум во чело. Се работи за весникот Макелеио чија насловна предизвика бурни реакции во Грција.

Се проверуваат можни прекршувања на Уставот и на новинарската етика.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ