All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Уапсен новинар во Грција поради шокантна насловна: Ципрас и Коѕијас со куршум в чело

Денеска уапсен е новинар во Грција поради шокантна насловна на грчки весник. Властите кај јужниот сосед наложиле да биде уапсен издавачот и новинарот Стефанос Хиос.

На контроверзната насловна страна се грчкиот премиер Алексис Ципрас и шефот на дипломатијата, Никос Коѕијас со куршум во чело. Се работи за весникот Макелеио чија насловна предизвика бурни реакции во Грција.

Стефанос Хиос

Се проверуваат можни прекршувања на Уставот и на новинарската етика.

ВРВОТ