All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

ПАНОС КАМЕНОС ЈА НАПУШТА ГРЧКАТА ВЛАДА

Панос Каменос

Коалицискиот партнер во грчката Влада, претседателот на Независни Грци и министер за одбрана на Грција Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта Владата. Деталите ќе ги соопшти на прес-конференција закажана за 12 часот по локално време.

ВРВОТ