Македонија

ПАНОС КАМЕНОС: Се срамам од Европа која нуди 2 милиони евра за гласање и затвор за негласање

панос каменос

Коалициониот партнер на Алексис Ципрас, Панос Каменос вечерва на Твитер ја потврди информацијата која ја обзнани ген.секот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев дека на пратеници им се делеле по два милиони евра ако гласаат, и затвор ако не гласаат.

панос каменос

ИЗВОР: INFOMAX.mk

To Top