Македонија

БОРИС ДАМОВСКИ НА ФЕЈСБУК: „Гомна сте и во очите на тие што ги предадовте и на тие на кои се продадовте“

Борис Дамовски, еден од првенците на движењето „Илинден 4“, и меѓу обвинетите уставобранители, на својот ФБ профил напиша дека оние кои гласале за промена на името, а се од редовите на опозицијата се „гомна“ и во очите на тие кои ги предадоа, и во очите на оние за кои се продадоа.

„Џабе.
Гомна сте и во очите на тие што ги предадовте и на тие на кои се продадовте.“ – напиша Борис Дамовски на својот ФБ профил.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ