All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Инцидент на границата со Грција: Патрола на АРМ пукала во воздух

Извори во Министерството за одбрана брифираат за expres.mk дека околу 19.30 часот на границата со Грција во близина на граничниот премин Евзони патрола на Армијата на Република била дел од вооружен инцидент.

Редовната патрола на АРМ пред при спречување мигранти насилно да влезат на македонска територија испукала десетина куршуми во воздух.

ВРВОТ