Македонија

Инцидент на границата со Грција: Патрола на АРМ пукала во воздух

Извори во Министерството за одбрана брифираат за expres.mk дека околу 19.30 часот на границата со Грција во близина на граничниот премин Евзони патрола на Армијата на Република била дел од вооружен инцидент.

Редовната патрола на АРМ пред при спречување мигранти насилно да влезат на македонска територија испукала десетина куршуми во воздух.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ