All for Joomla All for Webmasters
Македонија

ШОКАНТНО! Прилепчанец сними удар од гром – доказ какво невреме помина над Прилеп денеска (ВИДЕО)

гром

Денешното невреме кое го зафати Прилеп е едно од ретките вакви во последните години. Речиси сите сообраќајници и улици се под вода, а граѓаните јавуваат за поплавени домови и подруми.

Еден прилепчанец снимајќи го невремето во еден момент снимил и една застрашувачка сцена.Тој во еден момент снимил удар од гром, кој од видеото се гледа како да удира во оџак од куќа.

Не е познато дали од електричниот удар имало несакани последици.

ВИДЕО: Никола Николоски

ВРВОТ