Македонија

АЛАРМАНТНО: Воздухот во Прилеп е 20 пати над максималното дозволено загадување

Прилеп вечерва ги надмина во загаденост и Скопје и Битола и Тетово. Мерната станица поставена на општинската зграда вечерва во 19:00 часот покажа 1012 ПМ-10 честички на метар кубен.

Ова е елементарна непогода и навистина треба да ги разбуди надлежните од зимскиот сон!

Воздухот во Прилеп не се диши и предизвикува печење на очите, носот и грлото.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ