Македонија

ЗА МАЛКУ ИЗБЕГНАТА ПОГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Тешка сообраќајка вчеравечер во Прилеп

Тешка сообраќајка

Во 23,15 часот синоќа било пријавено дека на патот Прилеп-Битола кај населеното место Беровци, патничко моторно возило “Голф“ со прилепски регистерски таблици управувано од 19-годишниот А.Т. од селото Дреновци изгубило контрола над возилото и удрило во столб за точење на гориво и метален столб од бензиската пумпа.

Во незгодата возачот и сопатникот И.Т.(19) се здобиле со телесни повреди, додека сопатничката М.Т.(19) се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Општата Болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ