Македонија

Во Прилеп шести традиционален турнир во мал фудбал „Свети Никола 2015“

Градоначалникот Марјан Ристески, конфекциската фирма „Комфи ангел“ и претставник од Прилепска Пиварница денеска го најавија стартот на традиционалниот турнир по повод патронот на градот – празникот „Св. Никола“.

Во тек е пријавувањето на екипите за шестиот по ред хуманитарен турнир во мал фудбал, што и годинава традиционално ќе се оддржи во чест на големиот празник Свети Никола, патронот на градот Прилеп. Традиционалниот турнир во мал фудбал „Свети Никола – 2015“ ќе се оддржи од 11 до 27 декември во спортската сала „Арена Сонце“ во Прилеп. Настанот, како и секоја година, ќе биде збогатен со награден фонд за прво, второ, трето и за четврто место.

Организатори на турнирот се Општина Прилеп, конфекциската фирма „Комфи ангел“, Прилепска Пиварница и НВО „Младинската мултикултурна заедница“ од Прилеп. За учество на турнирот вкупно се пријавени 32 екипи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ