Други спортови

СКАНДАЛОЗНО: Фјури го фрли шампионскиот ИБФ појас во ВЦ-шолја! (ФОТО)

На Тајсон Фјури му беше одземена неговата ИБФ титула на нецели две недели по освојувањето, тој бурно реагираше и го фрли појасот во ВЦ-шолја.

Според Светската боксерска федерација, следен предизвикувач на Фјури требаше да биде Вјачеслав Глазков, но Тајсон одбра реванш со Владимир Кличко поради што му беше поништена титулата.

Ваквата одлука го налути Тајсон Фјури, тој го фрли победничкиот појас во ВЦ-шолја и фотографијата ја сподели на социјалните мрежи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ