Фудбал

Полуфинални натпревари на турнирот “Св. Никола” 2015 – Прилеп (ФОТО)

На 26.12.2015 во спортската сала “Тутунски комбинат” се одржаа полуфиналните утакмици од турнирот Св. Никола 2015 – Прилеп. Во финалето се пласираа екипите на ДеНИ мебел и Мите Транс.

ДеНи мебел до финалето дојде откако во полуфинале го елиминира Кабелнет со 2:0, а Мите Транс откако го елиминира АвтоКонтрол со високи 2:6.

*НАПОМЕНА: Доколку сакате да превземете некоја слика истата можете да ја превземете со влечење на малата слика во нов таб, и потоа кликате десен клик и Save Image As…

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ