All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Тепачка во Шуто Оризари: Граѓанин нападнат од неколку лица, приведен еден од напаѓачите

Граѓанин од Шуто Оризари пријавил дека го нападнале неколку лица. – Полицијата излегла веднаш на терен при што во полициска станица е приведено едно лице. Се работи на целосно расчистување на случајот, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Апелира до политичките партии да се воздржат од какви било инциденти зошто МВР нема да ги толерира, а испрати и апел до граѓаните ако забележат да пријават какви било нерегуларности.

ВРВОТ