Македонија

Тепачка во Шуто Оризари: Граѓанин нападнат од неколку лица, приведен еден од напаѓачите

Граѓанин од Шуто Оризари пријавил дека го нападнале неколку лица. – Полицијата излегла веднаш на терен при што во полициска станица е приведено едно лице. Се работи на целосно расчистување на случајот, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Апелира до политичките партии да се воздржат од какви било инциденти зошто МВР нема да ги толерира, а испрати и апел до граѓаните ако забележат да пријават какви било нерегуларности.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ