Македонија

МВР потврди: Maлолетник прободен со нож во тепачка

прободен со нож во тепачка

Малолетникот У. Д. (17) попладнево е прободен со нож во тепачка меѓу две групи. Тој се здобил со убодна рана и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Ургентниот центар при Комплексот килиники „Мајка Тереза“ – Скопје.

Како што соопшти МВР,  инцидентот се случил денеска во 17:00 часот на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје.

Извор: Република

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ