Македонија

Уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров

Утрово е уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, порталите повикувајќи се на полициски извори.

Митревски според првичните информации е уапсен за злоупотреба на службената pоложба и овластувањата во врска со незаконска пренамена на земјиште на територијата на општината и за незаконско давање под концесија на земјиште и се очекува да биде однесен во една од полициските станици, во Кисела Вода или Гази Баба.

Според непотврдени инфромации, покарај Митревски приведени се уште неколку луѓе.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ