Балкан / Регион

Уапсен Исмаил Морина – пронајден е пиштол без дозвола и 30 карти

Поради нелегално поседување на оружје и 30 карти за претстојниот квалификациски натпревар СрбијаАлбанија во Елбасан, утрово во Тирана бил уапсен Исмаил Морина кој минатата есен пушти дрон со знаме на голема Албанија на натпреварот на двете репрезентации во Белград – пишува порталот Балканвеб.

Во текот на контролата на возилото со кој управувал Морина пронајден е пиштол, за кој тој немал дозвола а рекол дека го носи за самоодбрана.Со него се уапсени уште три лица кои биле во возилото, поради соучесништво. Кај Морина биле најдени и 30 карти за фудбалски натпревар Србија – Албанија 

ИЗВОР: КАНАЛ5

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ