Македонија

Страшна сообраќајка вечерва во Македонија

криумчарење мигранти

Тешка сообраќајна несреќа, во која учестваа повеќе возила, се случи вечерва на патот Кичево-Охрид, во близина на селото Издеглавје. Сообраќајот е во прекин и во моментов полицијата врши увид.

Сведоци на несреќата за „24 Вести“ велат дека глетката е страотна. Според нив во несреќата учествувале повеќе возила, а патнички куфери и торби лежеле расфрлани на патот. Едно од возилата што учествувало во несреќата било целосно уништено, но засега нема информации за повредени или загинати.

Се верува дека до несреќата е дојдено по излетување на едно од возилата на дел од патот кој сега е во изградба.

На самото место има шест-седум патролни полициски возила, а полициските службеници освен што вршат увид, вершат и преусмерување на сообраќајот на дел од новата патна делница.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ