Македонија

Прилеп за кратко потсети на Венеција (ФОТО + ВИДЕО)

Краткотрајниот дожд што го зафати Прилеп попладнево го блокира сообраќајот речиси на сите страни. Центарот на градот се уште е преполн со вода, патеката на славните не се гледа, шаховското поле е преполно,вработените во кафулето Арт кафе имаа изгледа најголеми проблеми, инвентарот им остана во вода.

Улицата Димо Наредникот е блокирана, револтирани граѓани се шегуваа на своја сметка, наместо со возила, ќе мора да ја препливуваат улицата за да дојдат до целта.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ